Blog

01LIP, 2016
prof. UG dr. hab. Tomasz Bąkowski W Składzie Rady Krajowej Szkoły Administracji Publicznej

prof. UG dr. hab. Tomasz Bąkowski W Składzie Rady KSAP

W dniu 29 czerwca 2016 r. Prezes Rady Ministrów Pani Beata Szydło powołała prof.UG dr. hab. Tomasza Bąkowskiego w skład Rady Krajowej Szkoły Administracji Publicznej. Krajowa Szkoła Administracji Publicznej zajmuje się kształceniem i przygotowaniem do służby publicznej urzędników służby cywilnej. Absolwenci KSAP zajmują wysokie stanowiska w administracji publicznej i tworzą elitę wykwalifikowanych urzędników w Polsce.

29CZE, 2016
Ustawa O Związkach Metropolitalnych

Ustawa O Związkach Metropolitalnych

W ostatnim czasie ukazała się publikacja pod redakcją prof. UG, dr. hab. Tomasza Bąkowskiego: Ustawa o związkach metropolitarnych - Komentarz. Zachęcamy do zapoznania się z powyższą pozycją.

Zamów
21CZE, 2016
Ekspert o kodeksie budowlanym: przepisy nie są przyjazne dla inwestorów

Ekspert o kodeksie budowlanym: przepisy nie są przyjazne dla inwestorów

Potrzeba zmiany regulacji prawnej dotyczącej procesu inwestycyjno-budowlanego, ocenia prof. Tomasz Bąkowski. Standardowe przepisy prawa budowlanego oraz planowania i zagospodarowania przestrzennego nie są przepisami przyjaznymi do inwestowania, uważa uczestnik prac nad kodeksem budowlanym.

Przeczytaj Artykuł
10LUT, 2016
Leksykon Prawa Administracyjnego Materialnego

Leksykon Prawa Administracyjnego Materialnego

W najbliższym czasie ukaże się nowy Leksykon Prawa Administracyjnego Materialnego pod redakcją Patrona Kancelarii dr. hab. Tomasza Bąkowskiego. Zapraszamy do lektury!


22GRU, 2015
Kancelaria Tomasza Bąkowskiego Życzy Wesołych Świąt Bożego Narodzenia

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia pragniemy Państwu złożyć najserdeczniejsze życzenia. Niech nadchodzący czas przysporzy wiele radości oraz będzie okazją do refleksji. W nadchodzącym nowym roku życzymy wielu sukcesów i satysfakcji z podjętych wyzwań.

02GRU, 2015
Szczególne osiągnięcia w pracy naukowo - dydaktycznej

Szczególne osiągnięcia w pracy naukowo - dydaktycznej

Kapituła Stowarzyszenia Absolwentów Uniwersytetu Gdańskiego uhonorowała Patrona naszej kancelarii - dr. hab. Tomasza Bąkowskiego medalem za szczególne osiągnięcia w pracy naukowo - dydaktycznej.

26LIS, 2015
Podziękowanie Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA Gdańsk

Podziękowanie Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA Gdańsk

Patron Kancelarii od wielu lat wspiera działania stowarzyszenia ELSA Gdańsk. W ostatnim czasie skorzystał z zaproszenia i wygłosił prelekcję pt. "Zawód Legislator- Aplikacja Legislacyjna" podczas XIX Dni Edukacji Prawniczej.


16LIS, 2015
Gratulacje oraz podziękowania

Gratulacje oraz podziękowania

Tuż po wydaniu dwujęzycznej publikacji "Samorząd terytorialny. Instytucje Wspólnoty Mieszkańcy" na ręce autora, dr. hab. Tomasza Bąkowskiego zaczęły napływać gratulacje oraz podziękowania- świadczące o dużym zainteresowaniu i doniosłości opracowania.
05LIS, 2015
Samorząd  terytorialny. Instytucje Wspólnoty Mieszkańcy

Samorząd terytorialny. Instytucje Wspólnoty Mieszkańcy

Dwujęzyczna publikacja naukowa (rosyjsko-ukraińska), wydana pod kierownictwem dr. hab. Tomasza Bąkowskiego. Zbiór artykułów, autorstwa wybitnych specjalistów z zakresu prawa samorządowego, dokonuje oceny skuteczności zmian, które dokonały się w polskiej administracji publicznej na przestrzeni ostatniego ćwierćwiecza. Przyjęte w Polsce rozwiązania ustrojowe mogą stać się inspiracją dla naszych sąsiadów - przyczynić się do rozwoju ich własnych koncepcji samorządu terytorialnego.